ورود |عضويت چهارشنبه 23 آبان ماه 1397
  GetArchiveArticles  
 
جستجو 

 
  MainPageArticles  
 
 
21/08/97  --   معاون وزیر جهاد کشاورزی در نشست شورای مدیران سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران خبرداد:
۸۵ درصد اهداف سازمان در شش ماهه سالجاری عملیاتی شده است.
نشست شورای مدیران سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با حضور دکتر شیرزاد رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان، اعضای هیئت مدیره، معاونین و مدیران ستادی، امروز در سالن جلسات این سازمان برگزار شد.
19/08/97  --   ضرورت چرخش های بنیانی و سیاستگذاری جدید در اتحادیه های ملی روستایی و کشاورزی ایران
یادداشتی از : دکتر حسین شیرزاد معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور
ساختارتولید کشاورزی کشور در ارتباط با قرار گرفتن در زنجیره ارزش، عارضه های بسیاری دارد که از آن جمله باید به پایین بودن سهم فعالیت بنگاه های تعاونی وشرکتهای سهامی (عام و خاص) در کنار بالا بودن سهم واحدهای خرد و معیشتی خانواری(کوچک مقیاس و غیر رسمی) در تولید کشاورزی نام برد در این میان، البته نمیتوان از نقش برخی شرکتهای شبه دولتی بویژه در تولید محصولات لبنی غافل بود اما نکته اینجاست که آنها را نمیتوان واحدهایی با مناسبات صریح بنگاهداری بخش خصوصی تلقی کرد.
12/08/97  --   بیش از یکصد و چهل هزار تن کود مورد نیاز کشاورزان کشور در شش ماهه نخست سال جاری توسط شبکه تعاونی های روستایی تأمین و توزیع شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مرکزی تعاون روستایی، دکتر حسین شیرزاد رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، طی گزارش تفصیلی، آمار مربوط به میزان و نحوه توزیع انواع کودهای شیمیایی در شش ماهه اول سال ۱۳۹۷ توسط شبکه تعاونی‌های روستایی کشور را اعلام کرد.
07/08/97  --   تعاونی های کشاورزی نسل هزاره (millennials) آزمونی بزرگ برای سیاست گذاری تعاونی های روستایی و کشاورزی در ایران
یادداشتی از : دکتر حسین شیرزاد معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران
موضوع زنجیره ارزش، مسئله سلامت و ایمنی غذا، شکاف قطبی شدن جامعه، پیری جمعیت؛ فربه شدن طبقه‌ی متوسط، مشارکت زنان در بازار کار؛ رشد شهرنشینی؛ کوچک‌تر شدن اندازه‌ی خانوارها؛ و شکاف های درآمدی؛ بر الگوهای سنتی تعاون در بخش کشاورزی تاثیر گذارده و آنها را ناکارآمد جلوه میدهد.
06/08/97  --   رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در مجمع عمومی فوق‌العاده اتحادیه مرکزی نظارت تاکید کرد:
اتحادیه های مرکزی و سراسری تعاونیهای روستایی و کشاورزی باید چشم انداز داشته و قاعده مند و برنامه محور باشند.
رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در مجمع عمومی فوق‌العاده اتحادیه مرکزی نظارت تاکید کرد: اتحادیه های مرکزی و سراسری تعاونیهای روستایی و کشاورزی باید چشم انداز داشته و قاعده مند و برنامه محور باشند.
05/08/97  --   با دستور وزیر جهاد کشاورزی و ابلاغ مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی آغاز شد؛
طرح ساماندهی و کارآمدسازی تعاونی‌های غیرفعال و زیان ده
کتر حسین شیرزاد معاون وزیر و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: طرح کارآمدسازی تعاونی‌ها و اتحادیه‌های روستائی و کشاورزی زیانده و غیرفعال از جمله طرح‌هایی است که در برنامه ساماندهی ، سازماندهی و کارآمدسازی شبکه تعاونی‌های روستائی و کشاورزی به عنوان یکی از طرح‌های مهم و اساسی مورد توجه قرار گرفته و در جهت کارآمدسازی بویژه بهبود وضعیت مالی شرکت‌های زیانده و سر-به-سر و تعیین تکلیف و ساماندهی شرکت‌های غیرفعال به مرحله اجرا در می‌آید.
04/08/97  --   
بررسی همکاریهای راهبردی در زمینه انتقال تکنولوژی تولید بذر از کشور اسپانیا
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در دیدار روز جاری دکتر شیرزاد رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با ایزدشناس عضو هیات مدیره شرکت اگرو اینتک اسپانیا، نحوه همکاریهای متقابل در زمینه تولید و توسعه بذرهای اصلاح شده و هیبرید محصولات گوناگون بویژه سبزی و صیفی مورد بررسی قرار گرفت.
04/08/97  --   
حضور سازمان مرکزی تعاون روستایی در طرح توسعه سواحل مکران کمیسیون کشاورزی ، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی
سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در طرح توسعه باراندازهای مدرن تجاری محصولات کشاورزی در سواحل مکران و هر ظرفیت بازار مدار کشاورزی و اقدامات تجاری و توسعه تشکلهای کشاورزی بر اساس مطالعه و اسناد جامع توسعه منطقه ای با موتور پیشرانه صنایع پسین و پیشین شیلات مشارکت مینماید.
04/08/97  --   
تصویب کلیات لایحه تعیین تکلیف اموال بهکده رضوی درکمیسیون کشاورزی ،آب ومنابع طبیعی مجلس شورای اسلامی
در جلسه مورخ یکم آبان سال ۹۷ کمیسیون کشاورزی ،آب ومنابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با حضور آقای دکتر شیرزاد رئیس هیئت مدیره ومدیرعامل سازمان کلیات لایحه تعیین تکلیف اموال بهکده رضوی با حداکثر آرا به تصویب رسید و مقرر شد قبل از بررسی جزئیات، کمیته تخصصی با عضویت برخی از اعضای کمیسیون و ارگانهای ذیربط ظرف مدت دو هفته نسبت به ارائه پیشنهادات در خصوص اراضی زراعی، مرتعی و نظام بهره‌برداری بهینه آن تعیین تکلیف شود. ضمنا لایحه مذکور در کمیسیون های فرهنگی وامنیت ملی وسیاست خارجی به تصویب رسید.
03/08/97  --   
اصول ناظر بر حکمرانی نظام تعاونی های تولید کشاورزی کشور
سخنرانی دکتر حسین شیرزاد معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران؛ به مناسبت برگزاری مجمع عمومی سالیانه اتحادیه تعاونی های تولید کشاورزی کشور
30/07/97  --   
برنامه ساماندهی « صندوق تعاون روستاییان ایرانیان» از برنامه ‌های محوری سازمان تعاون روستایی می باشد.
برنامه ساماندهی « صندوق تعاون روستاییان ایرانیان» از برنامه ‌های محوری سازمان تعاون روستایی می باشد. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران دکتر حسین شیرزاد معاون وزیر جهاد کشاورزی در جلسه بررسی وضعیت شرکت تعاونی « صندوق تعاون روستایی ایرانیان« با نگاهی گذرا بر تاریخچه تشکیل صندوق های تعاون روستایی به دلایل و عوامل ایجابی شکل گیری و چالش های امروزین این صندوق پرداخت.
1 2
  اخبار اقتصادی با فرمت RSS  
 

صادرات 2 برابری ایران به ترکیه در اقلام ترجیحی (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
دبیرکل شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه به تشریح آخرین وضعیت مبادلات تجاری ایران و ترکیه در بعد از برقراری تجارت ترجیحی بین دو کشور پرداخت و عنوان کرد: آخرین آمارها پس از امضا قرارداد تجارت ترجیحی نشان می‌دهد که صادرات ایران به ترکیه در اقلام ترجیحی به دو برابر افزایش یافته و از 44 میلیون به 88 میلیون دلار افزایش یافته است.

۵۰۰ هزار بشکه نفت به بازار بازگشت (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
صادرات نفت ایران با صدور دستورالعملی توسط دولت آمریکا تا زمان اجرایی شدن کامل توافق هسته‌ای به طور کامل آزاد شد و ایران قصد دارد تا ۷ روز آینده حجم صادرات نفت خود را ۵۰۰ هزار بشکه افزایش دهد.

سرمایه‌گذاری 85 میلیون دلاری چین ‌در بندر شهید بهشتی (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
طراحی پروژه 400 میلیون دلاری برای تکمیل فاز یک بندر چابهار، اختصاص 330میلیون دلار‌ تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی‌ به بخش خصوصی در این بندر و انعقاد تفاهم‌نامه با شرکت چینی برای تأمین 85میلیون دلار تجهیزات‌ در قالب BOT، از سوی مدیرعامل سازمان بنادر درباره بندر چابهار اعلام شد.

نقش کلیدی بخش خصوصی در روابط تجاری با اروپایی‌ها (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران معتقد است که بخش خصوصی ایران نقش موثری در تعاملات و همکاری‌های ایران با هیات‌های اقتصادی اروپایی ایفا خواهد کرد.

تغییر شبکه ارتباطی ارز (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
یکی از مهم‌ترین تاثیرات تحریم‌ها در نظام پرداخت بین‌المللی، تغییر کانال‌های ارتباطی ارزی بوده است. با تحریم شبکه بانکی و قطع ارتباط کارگزاری‌ها، نقل‌و‌انتقالات ارزی از کانال‌های رسمی و شفاف مانند «اعتبار اسنادی (LC)» که توسط بانک‌ها تضمین می‌شد، به سمت کانال‌های غیررسمی مانند «حواله» تغییر مسیر داد.

آمادگی ایران و ژاپن برای همکاری در صنایع خودرو ، ریلی و مخابرات (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
وزیر صنعت ، معدن و تجارت در دیدار معاون وزیر اقتصاد ژاپن از آمادگی ایران برای همکاری در صنایع خودرو ، ریلی ، لوکوموتیو برقی ، انواع واگن های مسافر بری ، باری و مخابرات با شرکتهای ژاپنی خبر داد.

ادغام وزارت بازرگانی با صنعت اشتباه تاریخی بود (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
مشاور معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ادغام وزارت بازرگانی با صنعت اشتباه تاریخی بود، گفت: لغو تحریم‌ها، تاثیرات معناداری در بخش کشاورزی ندارد.

پیشنهاد تاسیس بانک ژاپنی / بانک‌های ژاپنی در تحریم همکاری خوبی داشتند (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه در دوره تحریم‌ها بانک‌های ژاپنی همکاری خوبی با بانک‌های ایرانی داشتند، گفت: می‌خواهیم سطح فعالیت‌ها ارتقا یابد و حتی شاهد تاسیس شعب بانک ژاپنی در ایران باشیم.

یک در هزار فروش به 4 در هزار سود تبدیل خواهد شد (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در نشست کانون انجمن صنایع غذایی ایران از تبدیل یک در هزار فروش به 4 در هزار سود از سال 1395 خبر داد.

استراتژی کار مشترک با خارجی‌ها (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
متولیان تجارت، استراتژی کار مشترک با خارجی‌ها در فضای پساتوافق را اعلام کردند. ورود هیات‌های تجاری مختلف از سراسر دنیا در روزهای اخیر، متولیان تجارت را واداشت تا بسته‌ای از شروط سرمایه‌گذاری خارجی در ایران را تدوین کنند؛ بر این اساس استراتژی اصلی روی سرمایه‌گذاری مشترک و واردات کالاهای سرمایه‌ای، تکنولوژی و فناوری روز است؛ علاوه بر این کشورهای خارجی باید تضمین بدهند تا کالاهای تولید مشترک نیز صادر شوند.

اجرای طرح پنجره واحد گمرکی در 95 درصد گمرکات کشور (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
رییس‌کل گمرک جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه پنجره واحد یکی از پیش‌نیازهای رویه‌های جدید گمرکی است، خاطرنشان کرد: این سامانه اکنون در 95 درصد گمرکات کشور اجرا می‌شود.

مذاکره ایران با عرضه کنندگان دسته اول هواپیما (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: با عرضه کنندگان دسته اول هواپیما در دنیا در حال مذاکره هستیم.

پیوند اقتصادی دو تمدن (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
در ماراتن ورود هیات‌های خارجی به ایران، ایتالیا سومین کشور مهم اروپایی است که پس از توافق هسته‌ای صورت گرفته بین ایران و گروه 1+5، وارد کشور شد. در این راستا طی دو روز گذشته دو وزیر ایتالیا به همراه هیات بلندپایه تجاری این کشور به‌منظور گسترش روابط اقتصادی با ایران مذاکراتی را با مسوولان اقتصادی کشور انجام دادند. ایتالیا را می‌توان جزو شرکای اصلی تجاری ایران دانست که در دوران سخت تحریم‌ها نیز سطح روابط اقتصادی خود با ایران را حفظ کرد و بازار ایران را از دست نداد.

پیام نهاوندیان به رانت‌جویان (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
توافق ایران با گروه 1+5 مجالی شد تا فعالان اقتصادی خود را برای حضور بیشتر در بازار جهانی آماده کنند؛ اما به اعتقاد دولتمردان هم‌اکنون ویژه‌خواری یکی از مشکلات گریبانگیر بنگاه‌های اقتصادی است.

اعلام آمادگی کشورهای حوزه خلیج‌فارس برای سرمایه‌گذاری در ایران (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
رییس شورای بازرگانی مشترک ایران و قطر از اعلام آمادگی کشورهای حوزه خلیج‌فارس برای سرمایه‌گذاری در ایران خبر داد و گفت: برقراری روابط تجاری و اقتصادی با این کشورها نسبت به کشورهای اروپایی سوددهی بیشتری برای ایران خواهد داشت.

کاهش مجدد ذخیره بانک‌ها نزد بانک مرکزی (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
وزیر اقتصاد با بیان اینکه دولت هیچ‌گونه فشاری بر بازار ارز مبنی بر پایین نگه داشتن قیمت اعمال نکرده است، گفت: فنر نرخ ارز رها نخواهد شد و تکانه جدی نخواهیم داشت.
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 15
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 15

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 695744
Visitors بازديد هاي امروز: 185
Visitors بازديد هاي ديروز: 401
Copyright (c) 1397/08/23 پرتال سازمان تعاون و روستائی استان اصفهان
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا