ورود |عضويت پنج شنبه 29 فروردین ماه 1398
  GetArchiveArticles  
 
جستجو 

  MainPageArticles  
 
 
29/01/98  --   رییس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران:
حمایت از اتحادیه سراسری گیاهان دارویی برای رونق تولید و توسعه اقتصادی بخش کشاورزی
تاکنون تعداد ۲۰۹ شرکت تعاونی بخش کشاورزی به منظور ساماندهی تولیدکنندگان و بهره برداران گیاهان دارویی و رونق تولید و توسعه اقتصادی بخش کشاورزی در قالب اتحادیه سراسری گیاهان دارویی تشکیل شده است .
28/01/98  --   معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران مطرح کرد:
چالش های سینرژیک شبکه تعاون روستایی به مثابه یک سیستم اجتماعی- اقتصادی
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در دومین سمپوزیوم بررسی طرحهای توسعه ای شبکه تعاونیهای روستایی و کشاورزی کشور از چالش های سینرژیک شبکه تعاون روستایی به مثابه یک سیستم اجتماعی- اقتصادی سخن گفت.
26/01/98  --   معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران :
ساماندهی تولید کنندگان و بهره برداران دانه های روغنی در قالب تعاونیهای محصولی
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران دکتر حسین شیرزاد در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ما گفت: بر اساس توافق به عمل آمده با مشاور وزیر و مجری طرح ملی تعاونیهای روغنی مقرر شد تعاونیهای محصولی دانه های روغنی با هدف ساماندهی تولید کنندگان و بهره برداران این محصول راهبردی تشکیل گردد.
09/01/98  --   
بیش از 5500 تن سیب و پرتقال طرح تنظیم بازار در استان اصفهان توزیع و این روند همچنان نیز ادامه دارد.
تاکنون بیش از 5500 تن سیب و پرتقال در استان اصفهان توزیع گردیده است.
04/01/98  --   
تشکیل نهمین جلسه کمیته تنظیم بازار میوه ایام نوروز 98 با حضور اعضای کارگروه در محل سازمان تعاون روستایی استان اصفهان
نهمین جلسه کمیته راهبردی تنظیم بازار میوه نوروز 98 استان اصفهان با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی، مدیر کل دفتر برنامه ریزی و هماهنگی امور اقتصادی استانداری ، نمایندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت، سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فراورده های کشاورزی شهرداری، تعزیرات و اتحادیه تعاون روستایی استان در محل دفتر مدیریت سازمان تشکیل شد.
27/12/97  --   
تشکیل هفتمین جلسه کمیته تنظیم بازار میوه ایام نوروز ۹۸ با حضور اعضای کارگروه در محل سازمان تعاون روستایی استان اصفهان
هفتمین جلسه کمیته راهبردی تنظیم بازار میوه نوروز ۹۸ استان اصفهان با حضور نمایندگانی از سازمان جهاد کشاورزی، دفتر برنامه ریزی و هماهنگی امور اقتصادی استانداری، سازمان صنعت، معدن و تجارت، سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فراورده های کشاورزی شهرداری، رئیس پلیس راهور، رئیس اتاق اصناف، معاونت حمل و نقل پایانه ها و اتحادیه تعاون روستایی استان و با موضوع تعیین میزان سهمیه میوه شهرستانها، تصویب لیست نهایی مراکز توزیع و تعیین قیمت فروش میوه، در محل سالن جلسات سازمان تعاون روستایی استان تشکیل و در این راستا مصوباتی نیز ارائه گردید.
26/12/97  --   
تشکیل جلسه هم اندیشی با تعاونی های تولید روستایی شهرستان اصفهان با حضور مسئولان در محل سازمان تعاون روستایی استان اصفهان
در جلسه ای که با حضور مدیران عامل تعاونی های تولید روستایی شهرستان اصفهان در محل سالن جلسات سازمان تعاون روستایی استان تشکیل شد، مهندس میرزائی مدیر سازمان تعاون روستایی استان با اشاره به نقش تعاونی های تولید روستایی در جهت استفاده مطلوب از منابع تولید و زمینهای کشاورزی با مشارکت گسترده کشاورزان اظهار داشتند: هدف از تشکیل تعاونی های تولید ایجاد یک بستر مناسب جهت واگذاری تصدیگری های دولت در بخش کشاورزی و در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی بوده که سبب گردید تا سرمایه های خرد و پراکنده روستاییان تجمیع و روحیه همکاری و مشارکت در کار و تولید را در آنان ایجاد نماید.
25/12/97  --   
جلسه هماهنگی و برنامه ریزی توزیع میوه روزهای پایانی سال و ایام نوروز ۹۸ استان اصفهان با حضور روسای ادارات تعاون روستایی و مدیران عامل اتحادیه های شهرستانی تشکیل شد.
جلسه هماهنگی و برنامه ریزی توزیع میوه ایام پایانی سال و نوروز ۹۸ استان اصفهان با حضور روسای ادارات تعاون روستایی به همراه مدیران عامل اتحادیه های شهرستانی، در محل سالن جلسات سازمان تعاون روستایی استان تشکیل شد.
23/12/97  --   
سومین جلسه کمیته راهبردی تنظیم بازار میوه نوروز استان اصفهان در محل سازمان تعاون روستایی استان تشکیل شد
سومین جلسه کمیته راهبردی تنظیم بازار میوه نوروز سال جاری با حضور نمایندگانی از سازمان جهاد کشاورزی، دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری، سازمان صنعت معدن و تجارت، سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فراورده های کشاورزی شهرداری و اتحادیه تعاون روستایی استان؛ در محل دفتر مدیریت سازمان تعاون روستایی تشکیل و در خصوص روند تامین، تدارک، ذخیره سازی، قیمت گذاری و نیز برنامه ریزی جهت توزیع میوه نوروز ۹۸، بحث و تبادل نظر گردید.
22/12/97  --   
جلسه ستاد تنظیم بازار استان به ریاست دکتر قاضی عسگر معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان و اعضاء تشکیل گردید.
جلسه ستاد تنظیم بازار استان امروز به ریاست دکتر قاضی عسگر معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان و اعضاء تشکیل گردید.در این جلسه مهندس میرزایی مدیر سازمان تعاون روستایی درخصوص چگونگی توزیع ۳۰۰۰ تن پرتقال و ۲۰۰۰ تن سیب درختی طرح تنظیم بازار بصورت روزانه از ۲۴ اسفند تا نیمه فروردین ۹۸ در ۱۸۳ مرکز توزیع در سطح استان و شهرستان ها بر اساس تراکم جمعیت و پراکندگی مناطق همراه با تصویر و نمودار ، توضیحات مبسوطی را ارائه نمودند.
13/12/97  --   
تشکیل جلسه هماهنگی تربیت کارشناس " مدیریت کنترل کیفیت محصولات گواهی شده زراعی و باغی" در سازمان تعاون روستایی استان اصفهان
در راستای اجرای طرح تولید محصولات گواهی شده که طی دو سال گذشته با همکاری سازمان جهاد کشاورزی ، سازمان تعاون روستایی و مرکز تحقیقات کشاورزی استان اصفهان در زمینه تولید سیب زمینی و پیاز با موفقیت به مرحله عملیاتی رسید
1 2
  اخبار اقتصادی با فرمت RSS  
 

صادرات 2 برابری ایران به ترکیه در اقلام ترجیحی (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
دبیرکل شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه به تشریح آخرین وضعیت مبادلات تجاری ایران و ترکیه در بعد از برقراری تجارت ترجیحی بین دو کشور پرداخت و عنوان کرد: آخرین آمارها پس از امضا قرارداد تجارت ترجیحی نشان می‌دهد که صادرات ایران به ترکیه در اقلام ترجیحی به دو برابر افزایش یافته و از 44 میلیون به 88 میلیون دلار افزایش یافته است.

۵۰۰ هزار بشکه نفت به بازار بازگشت (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
صادرات نفت ایران با صدور دستورالعملی توسط دولت آمریکا تا زمان اجرایی شدن کامل توافق هسته‌ای به طور کامل آزاد شد و ایران قصد دارد تا ۷ روز آینده حجم صادرات نفت خود را ۵۰۰ هزار بشکه افزایش دهد.

سرمایه‌گذاری 85 میلیون دلاری چین ‌در بندر شهید بهشتی (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
طراحی پروژه 400 میلیون دلاری برای تکمیل فاز یک بندر چابهار، اختصاص 330میلیون دلار‌ تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی‌ به بخش خصوصی در این بندر و انعقاد تفاهم‌نامه با شرکت چینی برای تأمین 85میلیون دلار تجهیزات‌ در قالب BOT، از سوی مدیرعامل سازمان بنادر درباره بندر چابهار اعلام شد.

نقش کلیدی بخش خصوصی در روابط تجاری با اروپایی‌ها (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران معتقد است که بخش خصوصی ایران نقش موثری در تعاملات و همکاری‌های ایران با هیات‌های اقتصادی اروپایی ایفا خواهد کرد.

تغییر شبکه ارتباطی ارز (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
یکی از مهم‌ترین تاثیرات تحریم‌ها در نظام پرداخت بین‌المللی، تغییر کانال‌های ارتباطی ارزی بوده است. با تحریم شبکه بانکی و قطع ارتباط کارگزاری‌ها، نقل‌و‌انتقالات ارزی از کانال‌های رسمی و شفاف مانند «اعتبار اسنادی (LC)» که توسط بانک‌ها تضمین می‌شد، به سمت کانال‌های غیررسمی مانند «حواله» تغییر مسیر داد.

آمادگی ایران و ژاپن برای همکاری در صنایع خودرو ، ریلی و مخابرات (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
وزیر صنعت ، معدن و تجارت در دیدار معاون وزیر اقتصاد ژاپن از آمادگی ایران برای همکاری در صنایع خودرو ، ریلی ، لوکوموتیو برقی ، انواع واگن های مسافر بری ، باری و مخابرات با شرکتهای ژاپنی خبر داد.

ادغام وزارت بازرگانی با صنعت اشتباه تاریخی بود (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
مشاور معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ادغام وزارت بازرگانی با صنعت اشتباه تاریخی بود، گفت: لغو تحریم‌ها، تاثیرات معناداری در بخش کشاورزی ندارد.

پیشنهاد تاسیس بانک ژاپنی / بانک‌های ژاپنی در تحریم همکاری خوبی داشتند (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه در دوره تحریم‌ها بانک‌های ژاپنی همکاری خوبی با بانک‌های ایرانی داشتند، گفت: می‌خواهیم سطح فعالیت‌ها ارتقا یابد و حتی شاهد تاسیس شعب بانک ژاپنی در ایران باشیم.

یک در هزار فروش به 4 در هزار سود تبدیل خواهد شد (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در نشست کانون انجمن صنایع غذایی ایران از تبدیل یک در هزار فروش به 4 در هزار سود از سال 1395 خبر داد.

استراتژی کار مشترک با خارجی‌ها (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
متولیان تجارت، استراتژی کار مشترک با خارجی‌ها در فضای پساتوافق را اعلام کردند. ورود هیات‌های تجاری مختلف از سراسر دنیا در روزهای اخیر، متولیان تجارت را واداشت تا بسته‌ای از شروط سرمایه‌گذاری خارجی در ایران را تدوین کنند؛ بر این اساس استراتژی اصلی روی سرمایه‌گذاری مشترک و واردات کالاهای سرمایه‌ای، تکنولوژی و فناوری روز است؛ علاوه بر این کشورهای خارجی باید تضمین بدهند تا کالاهای تولید مشترک نیز صادر شوند.

اجرای طرح پنجره واحد گمرکی در 95 درصد گمرکات کشور (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
رییس‌کل گمرک جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه پنجره واحد یکی از پیش‌نیازهای رویه‌های جدید گمرکی است، خاطرنشان کرد: این سامانه اکنون در 95 درصد گمرکات کشور اجرا می‌شود.

مذاکره ایران با عرضه کنندگان دسته اول هواپیما (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: با عرضه کنندگان دسته اول هواپیما در دنیا در حال مذاکره هستیم.

پیوند اقتصادی دو تمدن (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
در ماراتن ورود هیات‌های خارجی به ایران، ایتالیا سومین کشور مهم اروپایی است که پس از توافق هسته‌ای صورت گرفته بین ایران و گروه 1+5، وارد کشور شد. در این راستا طی دو روز گذشته دو وزیر ایتالیا به همراه هیات بلندپایه تجاری این کشور به‌منظور گسترش روابط اقتصادی با ایران مذاکراتی را با مسوولان اقتصادی کشور انجام دادند. ایتالیا را می‌توان جزو شرکای اصلی تجاری ایران دانست که در دوران سخت تحریم‌ها نیز سطح روابط اقتصادی خود با ایران را حفظ کرد و بازار ایران را از دست نداد.

پیام نهاوندیان به رانت‌جویان (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
توافق ایران با گروه 1+5 مجالی شد تا فعالان اقتصادی خود را برای حضور بیشتر در بازار جهانی آماده کنند؛ اما به اعتقاد دولتمردان هم‌اکنون ویژه‌خواری یکی از مشکلات گریبانگیر بنگاه‌های اقتصادی است.

اعلام آمادگی کشورهای حوزه خلیج‌فارس برای سرمایه‌گذاری در ایران (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
رییس شورای بازرگانی مشترک ایران و قطر از اعلام آمادگی کشورهای حوزه خلیج‌فارس برای سرمایه‌گذاری در ایران خبر داد و گفت: برقراری روابط تجاری و اقتصادی با این کشورها نسبت به کشورهای اروپایی سوددهی بیشتری برای ایران خواهد داشت.

کاهش مجدد ذخیره بانک‌ها نزد بانک مرکزی (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
وزیر اقتصاد با بیان اینکه دولت هیچ‌گونه فشاری بر بازار ارز مبنی بر پایین نگه داشتن قیمت اعمال نکرده است، گفت: فنر نرخ ارز رها نخواهد شد و تکانه جدی نخواهیم داشت.
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 12
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 12

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 740570
Visitors بازديد هاي امروز: 670
Visitors بازديد هاي ديروز: 480
Copyright (c) 1398/01/29 پرتال سازمان تعاون و روستائی استان اصفهان
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا